Pergola Tente Sistemleri

Pergola Tente Sistemleri

Pergola Tente Sistemleri

Pergola tente sistemleri, dış mekanların güneş, yağmur ve rüzgar gibi olumsuz pek çok hava olayından korunmasını ve açık havada daha fazla vakit geçirilmesini sağlayan sistemler olarak tanımlanıyor. Açık alanların üzerinin otomatik şekilde açılır kapanır hale getirilmesi de fonksiyonel bir kullanım sunmaktadır.

Açılır kapanır motorlu tente olarak da bilinen pergola sistemi ile dış mekanlarda kapalı alanlar inşa ederek 4 mevsim konfor elde edilebilir.  Motorlu pergola sistemi özel tente kumaşı ile tasarlanarak gölgelik görevi görür ve güneşin zararlı etkilerine karşı kullanılır. Açılır kapanır motorlu tente su geçirmez tente kumaşı ile yalnızca güneşe karşı değil yağmurlu ve rüzgarlı havalarda da olumsuz hava şartlarına karşı koruma sağlar.

Dış mekanda yakıcı güneş ışıklarına kalkan olan pergola tenteler, sıcak havadan etkilenmeden oturma imkanı tanır. Özellikle konutların teras ve balkonlarında veya işyerlerinin dışarı açılan noktalarında pergola tente kullanımı yaygındır. Bunlar arasında geleneksel tenteler ve yeni nesil tenteler ayrımını yapmak gerekir. Otomatik pergola sistemleri gibi daha uygun maliyetli tenteler, uzun yıllar boyunca kullanım kolaylığı verir. Öte yandan yeni nesil teknolojiyle geliştirilmiş motorlu, otomatik ve kumandalı tente modelleri de vardır. 

Otomatik motorlu tente ile uzun ömürlü kullanım avantajları sayesinde tüm pergole tente sistemleri sizlere yüksek konfor sağlar.

Motorlu Pergola Tente Modelleri

Motorlu otomatik pergola sistemleri kullanıcının istediği renk ve seçeneğe göre üretilmektedir. Bu sayede elektrikli tente sistemleri farklı renk ve modellerde üretilebilir. Işıklı otomatik pergola olarak da adlandırılan bu sistemler raylı tente ve bioklimatik tente sistemleri olarak kullanıcının tercihi üzerine tasarlanır. Farklı özelliklere sahip ışıklı otomatik pergola modellerini seçerken mekana ve ihtiyaca yönelik hareket etmek gerekir.

Pergola Tente Sistemleri Nedir?

Yerleşik hayata geçilmesiyle birlikte konutların dış mekanlarında sıcak ve samimi bir yaşam alanı oluşturmak amacıyla pergola kullanılır.

Standart şemsiyelerin yerine çok daha kullanışlı ve uzun ömürlü olan pergola tentelerin sunduğu avantajlar şunlardır: